Fedakarlık

TEDAVİDE GEÇ KALMA ve BİTKİSEL TEDAVİ

Merhabalar,

Kemoterapi ve radyoterapi… Eğer bu tedaviler gerçekten sonuç veriyor olsaydı, hastalara ve yakınlarına “elimizden geleni yaptık, son günlerini evinde geçirsin” denmez, hastalar ölüme terk edilmezdi. Bunu söylemenin neresi yanlış, anlayamıyorum. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış, bu gerçekten doğru. Ben hiçbir zaman “modern tıp yalandır” veya “doktorlar sizi kandırıyor” gibi sözler söylemedim. Bir-iki bilim adamının yaptığı yanlış, bütün tıp dünyasına mal edilemez. Tıpkı bir-iki sahtekar herbalistin yaptığı yanlışların tüm herbalistlere mal edilemeyeceği gibi…

Gazeteler her gün bir yenisini yazıyor meslek onur ve haysiyetini unutarak paraya tamah etmiş bilim adamları hakkında. Bu rant geçmişte de vardı, bugün de var, gelecekte de olacak. İlaç fabrikaları ve doktorlar arasındaki bu çıkar ve avanta kapısı imkansızdır. Bu sadece kişinin içinde onurlu olması, namuslu olması, kendine saygı duyması, başkalarına saygı duyması ile ilgili bir durum.

Bitkisel tedavinin gücünün onlar da farkında. Fakat ortada o kadar büyük bir rant kavgası var ki, bu pastayı elinde bulunduranlar paylaşmaktan yana değiller.

Bugün modern tıpta yanlış tedavi bile olsa bir kılıfa uydurulur. Durum riskli ise aile fertlerine imza attırılır eğer tedavi sonucunda hasta kaybedilirse sorumluluğun ailede olduğuna dair. Benim kızgınlığım, bitkisel tedavinin ilk safhalarda reddedilmesi. Fırsat varken modern tıp ve alternatif birlikte kullanılmayıp, tabirimi maruz görün ama, hastanın posası çıktıktan sonra “otları deneyin” derler. Küçümsedikleri o “otlar”, birçok ilacın yapımında zaten kullanılmaktadır.

Ben insanlık ve bilim adına yapılacak her çalışma için her zaman hazırım.

Sağlıkla kalın.

 

Bir Cevap Yazın