Kanser uyarısı veren 12 işaret

Kanser uyarısı veren 12 işaret

Kanser uyarısı veren 12 işaret den en önemlisi vücutta oluşan ödemler ya da ağrılar ve kabızlık isal gibi özellik gösterir.

Burada size gerçekten de kanser uyarıları adı altında neler var size çok kısa vereceğim.

Kanser uyarısı veren 12 işaret

 1. Vücutta oluşan ödemler ya da bazı bölgelerde oluşan anlamsız şişlikler. Bazen farklı yerlerde oluşan şişlikler ağrılı ya da ağrısız olabilir. Bu yüzden de bu konuda çok dikkat etmek gerekir. Bu durumlarda doktorunuz ile hemen istişare etmek gerekir. Özellikle meme kanserinde lenf kanserinde dikkat etmek gerekir.
 1. Vücutta farklı yerlerde oluşan ağrılar. Ağrılar bazı bölgelerde farklı hastalıkların habercisi olabilir. Bu yüzden ağrılar konusunda dikkat etmek gerekir. Özellik ile kemik kanserinde beyin tümörlerinde akciğer karaciğer kanserinde ağrılar, göğüs ve sırt ağrıları olarak ortaya çıkar.
 1. Özellik ile baş da oluşan uzun süren şiddetli ağrılar. Bu ağrıların nedeni beyinde oluşan tümör ya da lenf nodları olabilir.
 1. Nefes almada oluşan nefes darlıkları bu akciğerde oluşan farklı hastalıkların habercisi olabilir yapmanız gereke doktorunuza başvurunuz
 1. Balgamdan kan gelmesi işte bu sıkıntılı bir konu dikkat etmek gerekir. Bu konuda en hızlı olarak doktorunuz lütfen başvurunuz.
 1. Kabızlık ya da isal birçok kolonda oluşacak hastalıkların habercisidir. Özellik ile kolon kanserinde habercisidir. Bitmek bilmeyen isal bu da keza bağırsaklarda oluşan kolit ve kolon kanseri öncesindeki belirtilerdir dikkat etmek gerekir.
 1. Dışkıdan kan gelmesi bu da keza kolon kanseri ya da orda oluşan bir hemoroit yani basur ya da fistül habercisidir. Bu yüzden mutlaka dikkat etmek gerekir.
 1. Mide bulantısı uzun süren mide bulantıları ve kusma. Özellikle mide kanserinde yemek borusu sorunlarında dikkat etmek gerekir.
 1. Yutkunma zorluğu ve ses kısıklığı da keza gırtlak da ve yemek borusunda oluşan tümör ya da oluşan lenf nodlarını gösterir. Bu yüzden bu konuda hassas olmak gerekir.
 1. İdrar yollarında kanama ve ağrılar bu da keza mesane ve böbreklerde oluşan tümör ya da iltihap, taş kum gibi hastalıkların habercisidir. Bu yüzden dikkat etmek gerekir.
 1. Uzun süren halsizlik ve bu da keza vücutta oluşan tümörün habercisidir. Ya da kanda oluşan bir hastalık habercisidir.
 1. Ani kilo kaybı bu da keza öyle ani kilo kayıpları vücutta oluşan tümör oluşumu etkisi ile kan yapıları yiyerek yok eder.

Buna engel olmak gerekir.

Aslında daha onlarca sebep vardır.

Kanser uyarısı veren 12 işaret ile ilgili gelen sorular

Kanser uyarısı veren 12 işaretler
Kanser uyarısı veren işaretler
Kanser uyarısı veren işaret
Kanser uyarısı veren belirtiler